Film Arşivi
Tür:

Kovboy

1080p
Sisters Biraderler
7.0
2018

Commodore olarak da bilinen, Hermann Warm isimli bir altın avcısı, patronlarının altınını çalmıştır. Şöhretli tetikçiler Eli ve Caharlie adında kardeş...

Yönetmen: Jacques Audiard

Oyuncular: John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal, Riz Ahmed

7.0 IMDB Puanı 60 İzlenme

Kovboy Filmleri İzle

Kovboy filmleri izlemek oldukça tercihli fakat hala popülerliğini koruyan bir tür. Çocukluğumuzda her pazar babamızın izlediği kovboy filmlerini hepimiz hatırlarız. Bu filmlere örnek olarak İyi, Kötü ve Çirkin, Bir Zamanlar Batıda, Django, Unforgiven, The Great Silence gibi kült kovboy filmleri verile bilinir. Kovboy filmleri batının hayatımıza girişlerinin de temsillerinden biri. Hepimiz kovboy filmleri izleyen büyüklerimizi görerek aşina olduk ve sonrasında çekilen modern versiyonları izlemeye devam ettik. Kovboy filmleri izlemek her anlamda nostaljik ve ailenizdeki yetişkinlerle birlikte izleyip güzel anlar yaşayabileceğiniz biretkinliğe dönüşebilir.

Kovboy filmleri her zaman bir Amerikan klasiği olmuştur. Amerika Birleşik Devletleri tarihinin önemli bir kesitini teşkil eden kovboy filmlerinin sinema dünyasındaki yeri en az tarihi klasikler kadar ve belki de onlardan ziyade dikkati çekmiş beyaz perde seyircisinin yıllar yılı bıkıp usanmadığı başlıca film türü olarak gönüllerde taht kurmuş ve yapımcılarına hayli kar sağlayan pek verimli bir maden teşkil etmiştir. 1920 ve 1950’li yıllarda bu nevi filmlerin başrol oyuncuları hem kaliteli hem de kovboy tipine yakışıyordu ancak 1950’li yıllardan sonra  yıldız sisteminin yoklara karıştırılmasıyla birlikte seyirci eski rağbeti göstermemiştir. 1960’dan sonra Amerikan sineması hemen birçok alanda bunalıma girmiştir. 70’lerde ise bu tür silinmiştir neredeyse 90’larda ise ironi halinde ya da dönem filmleriyle karşılaştırılan bir tür olmuştur. Bu tür oldukça klasik ve çok fazla hayranı olan türe verilebilinecek en güzel örnekler ise High Plains Drifter, For a Few Dollars More, Pat Garrett and Billy the Kid, My Darling Clementine,A Bullet for the General, Open Range gibi filmler. Kovboy, Teksas‘ta ortaya çıkan bir destan kahramanıdır. Aslında sığır çobanı  da olsa aynı zamanda dürüstlük, namus, onur, görev bilinci gibi kavramlarında bekçiliğini yapar, suçsuzların yanında yer alır, suçluları cezalandırır. Kültürsüz ama romantik ve ülkücü bir serüven adamıdır kovboy. Bir açıdan ortaçağ şövalyelerine benzetilebilir. Uçsuz bucaksız vadilerde, geçit vermez dağlarda, kızgın çöllerde, azgın ırmaklarda çoğu kez tek başına doğaya yenik düşmemeye çalışır ve bunu başarır. Kovboyun sığır çobanı olması sürüyü ve kovboy filmlerinin ana öğeleri arasına sokar. Hepimizin tanıdık olduğu kovboy filmleri izlemesi hala daha zevkli olan bir film türü.